Strona główna
Dzisiaj jest 19-4-2018

Sok z gumijagód

Jest to sok sporządzany z pokolenia na pokolenie. Jego tajemnica jest przekazywana ustnie tylko wybranym Gumisiom. Działanie tego soku jest chyba oczywiste, ale gwoli przypomnienia.
Sok z Gummi Jagód służy Gumisiom jako pomoc w zbieraniu rzeczy znajdujących się bardzo wysoko. Może również służyć jako linia obrony przed atakującymi wrogami. Po wypiciu tego soku Gumisie posiadają dar skakania lub odbijania się jak piłeczka pinpongowa od różnych miejsc.
Inne działanie tego soku ma się w stosunku do ludzi. Jego wypicie powoduje u ludzi nadludzką siłę dzięki której można podnieś wszystko. Niestety na ludzi sok ten działa bardzo krótko (około 30 sekund) i tylko raz dziennie.

PRZEPIS NA SOK Z GUMMI JAGÓD.
Mam nadzieję, że Gumisie nie mają dostępu do Internetu...

Składniki
6 garści czerwonych jagód
4 garście pomarańczowych jagód
3 garście purpurowych jagód
4 garście niebieskich jagód
3 garście zielonych jagód
1 garść żółtych jagód

Etap mieszania :
Najpierw mieszamy powoli w lewo, następnie powoli w prawo, by w końcu łagodnie uderzyć łyżką w kocioł (garnek) by bąbelki wydostały się na zewnątrz.

Jeżeli chcemy zaś poeksperymentować - proszę bardzo :
1. Wyrzućmy
purpurowe jagody
: stworzymy napój pompujący nas jak balon.
2. Zamiast 6 garści
czerwonych jagód dajmy 4: bardzo niebezpieczne.

DZIAŁANIE SOKU Z GUMMI JAGÓD
(na podstawie Kyle'a Kimport'a)
Ciężko będzie mi wyjaśnić działanie tego napoju. Pierwsza część przepisu zależy od stosunku jednego koloru względem drugiego i obserwacji rezultatów nie udanych lub sabotażowanego przepisu. Jest oczywiste, że stosunek kolorów gra tu bardzo ważną rolę. Prowadzi to do stwierdzenia, że aktywne składniki w soku z Gummi jagód to barwnikami jagód. Kolejną częścią przepisu to słynne trzystopniowe mieszanie ... mieszanie, które prowadzi do zmieszania soku w powietrzu oraz reakcji z jednym ze składników powietrza, prawdopodobnie z tlenem. To jest lotna reakcja chemiczna i tak jak wiele reakcji wytwarza kolejny gaz poprzez uderzenie w kocioł by wydobyć bąbelki.
Oczywiscie, "jak działa" ów specyfik to zupełnie jest dla mnie tematem otwartym. Prawidłowy "przepis" pobudza adrenalinę, która wpływa zupełnie inaczej na Gumisie (odbijanie) jak i na ludzi (nadludzka siła). W przypadku złego "przepisu" działanie tego soku może być różne i bardzo niebezpieczne

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery